Hoppa till sidans innehåll

Spelschema hallaserien 2019-2020


  Omgång 1 06-nov  
1 Högeberg P-jävlar 5-13
2 LAWA Brödrana 13-12
3 Asparna Team Oskar 12-13
4 41:na Mineralen 13-1
5 Linnebäck Kuss 13-8
6 Dana´s gubbar NIKE 5-13
7 Seniorena SkottEN 13-10
  Omgång 2    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 SkottEN Dana´s gubbar

4-13

2 Högeberg Brödrana 13-6
3 Seniorena 41:na WO 7-13
4 Asparna Invalidos 0-13
5 P-jävlar Mineralen 13-5
6 Team Oskar NIKE 13-9
7 Linnebäck LAWA 12-13
  Omgång 3 13-nov  
Bana Hemma lag Borta lag  
1 SkottEN Linnebäck 13-12
2 Mineralen LAWA 8-13
3 NIKE Kuss 13-2
4 Dana´s gubbar Seniorena 13-3
5 41:na Asparna 13-2
6 Brödrana Invalidos 13-1
7 Team Oskar Högeberg 13-9
  Omgång 4    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Mineralen Asparna 13-10
2 41:na Kuss 4-13
3 LAWA NIKE 13-3
4 SkottEN Team Oskar 13-1
5 Seniorena Invalidos 2-13
6 Linnebäck P-jävlar 2-13
7 Högeberg Dana´s gubbar 5-13
  Omgång 5 20-nov  
Bana Hemma lag Borta lag  
1 SkottEN 41:na 5-13
2 NIKE P-jävlar 5-13
3 Linnebäck Högeberg 12-13
4 Kuss Dana´s gubbar 9-13
5 Team Oskar Invalidos 13-7 WO
6 Mineralen Brödrana 2-13
7 Seniorena Asparna 13-4
  Omgång 6    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 SkottEN Brödrana 10-13
2 Seniorena P-jävlar 5-13
3 Kuss Mineralen 10-13
4 NIKE Invalidos 13-7 WO
5 Dana´s gubbar Asparna 13-5
6 Högeberg LAWA 13-11
7 Team Oskar 41:na 13-12
  Omgång 7 27-nov  
Bana Hemma lag Borta lag  
1 LAWA Dana´s gubbar 13-4
2 NIKE SkottEN 13-12
3 Invalidos P-jävlar WO 7-13
4 Högeberg Asparna 13-5
5 Linnebäck 41:na 12-13
6 Seniorena Team Oskar 2-13
7 Kuss Brödrana 10-13
  Omgång 8    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Kuss Seniorena 13-3
2 Team Oskar Linnebäck 1-13
3 Invalidos LAWA WO 7-13
4 Mineralen SkottEN 10-13
5 Högeberg NIKE 13-12
6 P-jävlar Dana´s gubbar 13-6
7 Brödrana Asparna 13-0
  Omgång 9 04-dec  
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Team Oskar LAWA 2-13
2 Invalidos SkottEN WO 7-13
3 41:na Dana´s gubbar 10-13
4 Brödrana Linnebäck 4-13
5 Högeberg Kuss 13-11
6 Asparna P-jävlar 1-13
7 NIKE Mineralen 13-10
  Omgång 10    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 41:na P-jävlar 11-13
2 Mineralen Team Oskar 7-13
3 Asparna SkottEN 13-9
4 LAWA Kuss 7-13
5 Brödrana NIKE 13-11
6 Invalidos Högeberg WO 7-13
7 Linnebäck Seniorena 13-7 WO
  Omgång 11 11-dec  
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Asparna LAWA 7-13
2 Dana´s gubbar Invalidos 13-7 WO
3 Team Oskar Kuss 12-13
4 Linnebäck NIKE 13-7
5 Mineralen Seniorena 13-7 WO
6 41:na Brödrana 13-7
7 SkottEN P-jävlar 7-13
  Omgång 12    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Brödrana Team Oskar 13-7
2 Asparna NIKE 7-13
3 Högeberg Mineralen 3-13
4 P-jävlar Kuss 13-9
5 Dana´s gubbar Linnebäck 12-13
6 LAWA Seniorena 13-7 WO
7 Invalidos 41:na WO 7-13
  Omgång 13 08-jan  
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Seniorena NIKE WO 7-13
2 Dana´s gubbar Team Oskar 13-7
3 SkottEN Högeberg 12-13
4 LAWA 41:na 11-13
5 P-jävlar Brödrana 3-13
6 Linnebäck Mineralen 9-13
7 Kuss Invalidos 13-7 WO
  Omgång 14    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Invalidos Linnebäck WO 7-13
2 Högeberg 41:na 13-11
3 Brödrana Seniorena 13-7 WO
4 Team Oskar P-jävlar 1-13
5 LAWA SkottEN 13-9
6 Asparna Kuss 13-7
7 Mineralen Dana´s gubbar 13-4
  Omgång 15 15-jan  
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Invalidos Mineralen WO 7-13
2 Asparna Linnebäck 6-13
3 Brödrana Dana´s gubbar

13-8

4 Seniorena Högeberg WO 7-13
5 P-jävlar LAWA

13-10

6 Kuss SkottEN 11-13
7 NIKE 41:na 10-13
  Omgång 16    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 P-jävlar Högeberg 13-2
2 Brödrana LAWA 11-13
3 Team Oskar Asparna 6-13
4 Mineralen 41:na 13-10
5 Kuss Linnebäck 3-13
6 NIKE Dana´s gubbar 9-13
7 SkottEN Seniorena 13-7 WO
  Omgång 17 22-jan  
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Dana´s gubbar SkottEN 8-13
2 Brödrana Högeberg 13-8
3 41:na Seniorena 13-7 WO
4 Invalidos Asparna WO 7-13
5 Mineralen P-jävlar 13-11
6 NIKE Team Oskar 8-13
7 LAWA Linnebäck 4-13
  Omgång 18    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Linnebäck SkottEN 13-10
2 LAWA Mineralen 13-10
3 Kuss NIKE 10-13
4 Seniorena Dana´s gubbar WO 7-13
5 Asparna 41:na 5-13
6 Invalidos Brödrana WO 7-13
7 Högeberg Team Oskar 7-13
  Omgång 19 29-jan  
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Asparna Mineralen 12-13
2 Kuss 41:na 0-13
3 NIKE LAWA 9-13
4 Team Oskar SkottEN 13-10
5 Invalidos Seniorena 2WO 7-7
6 P-jävlar Linnebäck 4-13
7 Dana´s gubbar Högeberg 7-13
  Omgång 20    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 41:na SkottEN 13-0
2 P-jävlar NIKE 11-13
3 Högeberg Linnebäck 13-7
4 Dana´s gubbar Kuss 7-13
5 Invalidos Team Oskar WO 7-13
6 Brödrana Mineralen 13-0
7 Asparna Seniorena 13-7 WO
  Omgång 21 05-feb  
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Brödrana SkottEN 13-9
2 P-jävlar Seniorena 13-7 WO
3 Mineralen Kuss 12-13
4 Invalidos NIKE WO 7-13
5 Asparna Dana´s gubbar 13-5
6 LAWA Högeberg 5-13
7 41:na Team Oskar 11-13
  Omgång 22    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Dana´s gubbar LAWA 13-8
2 SkottEN NIKE 13-12
3 P-jävlar Invalidos 13-7 WO
4 Asparna Högeberg 10-13
5 41:na Linnebäck 13-5
6 Team Oskar Seniorena 13-7 WO
7
Brödrana Kuss 13-4
  Omgång 23 12-feb  
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Seniorena Kuss WO 7-13
2 Linnebäck Team Oskar 4-13
3 LAWA Invalidos 13-7 WO
4 SkottEN Mineralen 9-13
5 NIKE Högeberg 8-13
6 Dana´s gubbar P-jävlar 1-13
7 Asparna Brödrana 10-13
  Omgång 24    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 LAWA Team Oskar 13-4
2 SkottEN Invalidos 13-7 WO
3 Dana´s gubbar 41:na 13-11
4 Linnebäck Brödrana 13-6
5 Kuss Högeberg 11-13
6 P-jävlar Asparna 13-11
7 Mineralen NIKE 10-13
  Omgång 25 26-feb  
Bana Hemma lag Borta lag  
1 P-jävlar 41:na 13-5
2 Team Oskar Mineralen 13-5
3
SkottEN Asparna 6-13
4 Kuss LAWA 6-13
5 NIKE Brödrana 7-13
6 Högeberg Invalidos 13-7 WO
7 Seniorena Linnebäck WO 7-13
  Omgång 26    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 LAWA Asparna 8-13
2 Invalidos Dana´s gubbar WO 7-13
3 Kuss Team Oskar 13-1
4 NIKE Linnebäck  5-13
5 Seniorena Mineralen WO 7-13
6 Brödrana 41:na 9-13
7 P-jävlar SkottEN 13-8
  Omgång 27 04-mar   
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Team Oskar Brödrana 7-13
2 NIKE Asparna 3-13
3 Mineralen Högeberg 13-6
4 Kuss P-jävlar 3-13
5 Linnebäck Dana´s gubbar 7-13
6 Seniorena LAWA WO 7-13
7 41:na Invalidos 13-7 WO
  Omgång 28    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 NIKE Seniorena 13-7 WO
2 Team Oskar Dana´s gubbar 13-11
3 Högeberg SkottEN 13-10
4 41:na LAWA 13-7
5 Brödrana P-jävlar 9-13
6 Mineralen Linnebäck 9-13
7 Invalidos Kuss WO 7-13
  Omgång 29 11-mar   
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Linnebäck Invalidos 13-7 WO
2 41:na Högeberg  13-5
3 Seniorena Brödrana WO 7-13
4 P-jävlar Team Oskar  13-10
5 SkottEN LAWA  8-13
6 Kuss Asparna 13-9
7 Dana´s gubbar Mineralen  8-13
  Omgång 30    
Bana Hemma lag Borta lag  
1 Mineralen Invalidos 13-7 WO
2 Linnebäck Asparna WO 7-13
3 Dana´s gubbar Brödrana 5-13
4 Högeberg Seniorena 13-7 WO
5 LAWA P-jävlar 7-13
6 SkottEN Kuss 8-13
7 41:na NIKE 13-9
Uppdaterad: 04 NOV 2019 09:21 Skribent: Joakim Olsson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpförening Degerfors - Korpen
Jannelundsvägen 6
69331 Degerfors

Besöksadress:
Jannelundsvägen 6
69331 Degerfors

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info